Interaktív elsősegély-oktatás általános iskolásoknak
A British Red Cross általános iskolásoknak szóló oldalairól készítettünk egy részletes leírást ITT. Ezen bejegyzésben néhány interaktív elsősegély-oktatási lehetőségre hívnánk fel a figyelmet, amely gyakorlatilag angol nyelvtudás nélkül is hasznosítható akár interaktív táblán, akár normál megjelenítéssel, legvégső esetben akár nyomtatással.
Teremtsünk biztonságot! Kattintsunk IDE, röviden fussuk át a leírást, ami nagyjából arról szól, hogy derítsük ki -Mennyire vagy jó helyszínbiztosító? Egy konyhában kell felismerni a MINDENKÉPP - és ez fontos - veszélyes dolgokat. Kattintsunk a játékra (Play game) és kezdhetünk is.
Veszélyes (balról jobbra): kés, nyitott gyufás doboz, asztalon a nyitott gyógyszeres üveg, gőzölgő bögre, macska mellett az üveg.
Nem veszélyes: fakanál, kihúzott vízforraló, csőrös pohár.
A gyerekeknek magyarázzuk el mi mért veszélyes vagy sem. Ebben segíthetnek a felugró szövegek.
Következő szint:
Veszélyes: gőzölgő lábas, vízzel telt mosogató mellett a kenyérpirító, ajtón átvezetett elektromos vezeték, mérgezőanyaggal telt flakon, hősugárzó.
Nem veszélyes: nos ebben már nem segítünk.
Harmadik szint:
Ez már mindenkinek önálló feladat, nem írjuk le a helyes megoldást.
Ha az iskolában nem áll rendelkezésre interaktív tábla, esetleg számítógép sem a három képet kinyomtathatjuk. Ezeket összegyűjtöttük ITT, a korrektség kedvéért feltüntettük a forrást.
Nézzünk egy másik interaktív játékot, szintén innen. A segélynyújtás lépései ITT.
![]() |
Hétféle ellátás közül választhatunk, különböző szinteken, különböző életkornak megfelelően: Segélynyújtás égési sérülésnél (Kép és szöveg) Erős vérzés Eszméletvesztés |
A legelső kivételével némi nyelvismeret szükséges, viszont kiválóan használható angol órákon.
Az utolsó bemutatott játék ismét minden korosztálynak szól, nyelvtudást nem igényel. Feladat, hogy hat illusztrációt sorba rendezzünk. Játék ITT.